Sunumlarda Hikâye Anlatıcılığı

Sunumlarda Hikâye Anlatıcılığı

Profesyonel satış sunumlarınızı duygulara yapmak için hikâye anlatıcılığınızı ve hedefe götüren bağlantı anekdotlarını geliştirmek gerekiyor. Çünkü hikayeler sorgulanmaz ve yargılanmaz!

 

Hikâye anlatıcılığı satış yapanlar için çok önemlidir. Sunumlarda hikâye anlatma derinliğiniz ne kadar yüksekse iz bırakma olasılığınız o kadar iyidir. Hikâyelerin hipnotik bir dili vardır, buzları kırar ve çatışmaları önler. İlgiyi artırmak ve kitlenizi sürekli oyunda tutmak için hikâye anlatıcılığı büyülü bir çözümdür.

 

Öğrenmenin en iyi yolu hikâyeler ile bağlar kurmaktır. Öğrenme ve akılda kalmada hikâyeler müthiş bir zihin haritasıdır. Hikâye kurgusu ile yapılan anlatımlarda daha az soru ve sorunla karşılarız. Hikâyelerde hep merak vardır bitse de gitsek dedirtmez. Cebinizde her zaman konuya uygun hikâyeleriniz olmalıdır. İknada hikâyelerle güçlü etkileşim sağlayabilirsiniz.

 

Hikâyeler beynin bağdaştırıcısıdır.

 

Odaklanma ve ilgiyi yüksek tutar

 

İnteraktif etkileşimi artırır, samimi ortam sağlar

 

Fikir alışverişi sağlar, ortamda hem dinleme kalitesi hem de konuşma cesareti artar.

 

Hayal kurma becerisi gelişir

 

Anlatıcının ses tonu ve bedeni dili duygu yoğunluğu ile daha belirginleşir.

 

Herkesin kendini ifade etmesi kolaylaşır. Satış analitik görünse de unutmayın duygualdır. Hikâyeler duygularımızı harekete geçirir ve satışı çatışma olmaktan çıkartır. Tekniği vardır ve öğrenilebilir!

Erdem KARAGÖZ
Erdem KARAGÖZ Yazar, Eğitmen

Comments are closed here.

SON MAKALELER