Satışta Profesyonellik

Satışta Profesyonellik

Dünyanın en eski ve bugün de en saygın mesleklerinden biri olan ”satış mesleği” ülkemizde son yıllarda hızlı bir evrim geçirdi. Artık seçkin üniversitelerinden mezun olanlar da satış temsilciliği mesleğine ilgi gösteriyor ve kariyerlerini o yöne çeviriyorlar.

 

Profesyonellik düzeyine ulaşmış başarılı bir satış temsilcisi olmak için her şeyden önce doğru bilgi ve yöntemlere gereksiniminiz var. Bu kitapta kolayca pratiğe uygulayabileceğiniz doğal ve özellikle insan psikolojisini önde tutan yöntemleri bulacaksınız.

 

Ali Kirman şöyle diyor: «Ülkemiz insanının kendine özgü inançları, değerleri ve davranışları olduğu gibi satış tekniklerinde doğu ve batı, büyük şehirler ve küçük yerleşim yerleri arasında önemli farklılıklar var. Bu kitabı ülkemin satış temsilcileri Mehmetler, Suat’lar ve Aylin’ler için yazdım. Onların başarılarını, performanslarını artırmayı hedefledim. Binlerce satış temsilcisi, yönetici, öğrenci, eğitim görevlisi, ‘Satışta Profesyonellik’ten yararlandı. Ülkem için harcadığım emekten dolayı büyük mutluluk duyuyorum».

 

 

Kitap Hakkında Yorumlar

 

Yasin US

Üniversiteden mezun olup  profesyonel iş hayatıma ilk  başladığımda  ‘’acaba yapabilir miyim’’ sorusunu kendime hiç sormadan soyunduğum satış temsilcisi görevimde başarıları kısa sürede yakalamaya başlamışken çok uzun olmayan bir süreden sonra  tıkanmalarım başlamıştı. Üniversitenin mühendislik fakültesini bitirmiştim,  kendime ‘’acaba kendi işimi mi yapsaydım’’ sorularını daha yüksek sesle sorar olmuştum.  Adeta içsel motivasyonum en büyük sınavını veriyordu. O sıralarda elime geçen ‘’satışta profesyonellik’’ isimli kitabı okumaya başladığımı hatırlıyorum. Kitabı ilk okumaya başlayacağım zaman ön yargılarım bana ‘’bu iş kitapla falan öğrenilmez’’ dedirtiyordu. Henüz kitabın başındayken  tamamen yaşadığım zorlayıcı hadiseleri harfiyen cümlelerinde barındırıyordu Ali Hoca. Bu cümleler bana sorunun bende olmadığını ve işin rutininde barınan kapalı kapıları tarif ediyordu. Kitapta neyin nasıl uygulanabileceğine hiç dikkat etmedim. Sadece Ali Kirman’ın yaşamış olduğu zorlayıcı tecrübeleri  ile kendi yaşadıklarımı mukayese ederek esasen hiç de farklı şeyler yaşamadığımızı fark ettim. Kitabı bitirip bitirmediğimi şu anda anımsayamıyorum fakat henüz yarısını geçmişken içsel motivasyonum sınavı geçmişti.

 

Evren KINLI

“Satışta Profesyonellik” isimli kitabınızı 1998 yılında okumuştum ve çok etkilenmiştim, bugünkü satış başarılarımı sizin kitabınıza, dolayısıyla size borçluyum. Profesyonel satış tekniklerimi geliştirdikten sonra 1999 yılında İzmir’de bilişim sektöründe faaliyet gösteren bir şirket kurdum. Siz, Türkiye’nin insanlarına neyin nasıl satış yapılabileceği konusunda çok deneyimli, çok değerli bir yazarsınız, Sizi bu yönden de kutluyorum. Çünkü yabancı kaynaklı yazar ve kitaplarda tavsiye edilen satış tekniklerinin birçoğu Türkiye için şaşırtıcı tavsiyeler içermekte, bu yüzden sizin yaklaşımlarınız tamamen Türkiye’ye ve Türk insanına yönelik olması nedeniyle çok faydalı.

 

Gökmen TURAN

Sevgili ali bey ben fazla diyecek bir şey bulamıyorum bana kitaplarınızdan kazandırdığınız bilgi ve tecrübeler için size sonsuz minnet duyuyorum, Türkiye şartlarında bu derece anlaşılır bir dilden değerli bilgi ve tecrübelerinizi bizlere aktarmanız için size nasıl teşekkür etsem azdır. Umarım bizlerden kitaplarınızı uzun yıllar esirgemeyeceksiniz. Saygılarımla

 

Mihriban ÖZGEN

Ne zaman konsantrasyonum bozul olsa hemen kitabınız Satışta Profesyonellik’i açıp okuma ihtiyacı hissediyorum. Bu yüzden her defasında size teşekkür etmek istiyorum. Ve teşekkür ediyorum.

 

Soner KARASLAN

Ali bey; Satışta profesyonellik kitabınızı okuyorum ve çok kısa sürede inanılmaz iyi geri dönüşler almaya başladım ve bu iyi geri dönüşler beni her geçen gün daha da motive ediyor . Bütün kitaplarınızı sırasıyla alıp okumaya karar verdim. Şimdiden ikna kabiliyetim arttı diyebilirim ve bunlar bana müthiş hazlar yaşatıyor…

 

Tuncay Karabul

Satışta Profesyonellik isimli kitabınızı ilk okuduğumda Pazarlama Sorumlusu değildim ancak bu mesleğe ilgi duyuyordum kitabınızı okuyunca aşık oldum ve ben aranan bir Pazarlama Sorumlusu olacağım diye kendi kendime söz verdim yaklaşık üç yıldır aşk ile çalışmalarıma devam ediyorum.