Satış Psikolojisi

Satış Psikolojisi

Yönetim Danışmanı, İletişim Bilimci, Satış Koçu ve Eğitimci Emrah Altuntecim, satış psikolojisi, algı ve iletişim konularını sizin için hayata geçirebileceğiniz en önemli yönleriyle elinizde tuttuğunuz kitapta ele alıyor. 

 

Yorumlar

Satış Psikolojisini özellikle perakende sektöründe kariyer yapmak isteyen satış profesyonellerine ve satışlarını geliştirmek isteyen mağaza yöneticilerine öneriyorum.

 

Ali Kirman – Konuşmacı, Yazar

“Satış ile ilgili deneyimlerini insan doğası ile bağdaştırarak farklı bir bakış açısı ile anlatan, iş hayatında ve özellikle satışta 5 duyumuzu nasıl kullanacağımızı güzel bir dil ile aktaran Emrah Altuntecim’in, “insan” odaklı eğitimleri ve kişisel gelişim kitaplarının daha nicelerini okuyabilmek ve yeniden seminerlerine katılabilmek dileğiyle… 

 

Evrim Aras/Aras Holding –CEO &Yönetim Kurulu Başkanı

“Gerçek bir usta eğitimcinin canlı bir sunumunu görmek isteyenlere pazarlama iletişiminde 40 yılı aşan deneyimlerimle, şunu rahatlıkla söyleyebilirim ki; “Eğer siz Emrah Altuntecim’in bir sunumuna girmediyseniz ; daha sunum görmediniz demektir!”

 

Ahmet Durul/ Pazarlama Gurusu ve Yazar

“Emrah Altuntecim, dehlizlerde saklanmış, gizlenmiş satış iksirlerini, insan gerçekliğiyle ortaya koyan arayışı, övgüye değer bir çabadır. Üretim kodlarını, niteliğini insan ögesiyle biçimlendiren işletmeler, artık her koşulda satış yerine, insanı anlayarak, algılayarak empatik bir yaklaşım arayışındadır. Bu arayışta da, uzmana, yetkeye başvurmak doğru olandır. Altuntecim’in yapıtı, bu arayışa; deneyimle, birikimle yanıt olacak niteliktedir. Keyifle,

 

Prof. Dr.Nükhet Güz/Öğretim Üyesi

“Yüreğindeki sevgiyi, gözlerindeki gülümsemede görebileceğiniz sevgili Emrah Altuntecim, bu kitabıyla satış işinde başarısız olma ihtimalinizi elinizden alıyor…”   

 

Kutay Ürkmen /Psikolog &Yazar

“Emrah Altuntecim; azimli, verdiği sözleri tutan, özellikle yüksek hedefler koyup bunları da gerçekleştiren ender insanlardan biridir.” 

Prof. Dr. Canan Çetin/Öğretim Üyesi

 
“Konusunda uzman, bereketli bir kalemden çıkan bu kitap; Üretimin değerini ortaya koyması, Satış ve Pazarlama konusunda göz ardı edilen gerçekleri vurgulaması sebebi ile oldukça faydalı. Emrah Altuntecim’in bu eseri, klasik anlayışları geride bırakarak algı konusunda farkındalık oluşturan, özün sözle dile geldiği, her sektörün keyifle faydalanabileceği bir eser.”
Ramazan Bingöl / RB Şirketler Grubu Yönetim Kurulu Başkanı &Yazar
 
 
“Özel sektörde verilen eğitimlerin içeriği kadar, eğitimcilerin de konuya hakim ve daha önce bunları bizzat yaşamış olması eğitimin kalitesini ve verimliliğini yükseltir. Hele bir de eğitimci renkli kişilikli, bir çok alanda değişik deneyimler yaşamış ve anlatımı ile katılımcıları konunun içine çekebilen bir eğitimciyse, o eğitimin sonuçları tartışmasız çok verimli olacaktır. İşte, bütün bunları yapısında barındıran, bilgi birikimi, akıcı ve eğlenceli anlatımı ile Emrah Altuntecim’in yeni kitabı satış kavramına yeni bir soluk ve bakış açısı getiriyor.
Hakan Okay/Satış ve Pazarlama Eğitmeni &İyi Satışçı Olmak Kitabı Yazarı
 
 
“Satış psikolojisi, satıştaki başarının % 85 ini belirlemektedir; Emrah Altuntecim, tecrübelerini ve öngörülerini katarak bu önemli konuyu masaya yatırmış ve günümüzün satışçılarının okuması için değerli bir kaynak ortaya çıkarmıştır. Kendisini içtenlikle bu eseri ortaya çıkardığı için tebrik ederim.”
Taner Özdeş /Infonet Bilgi Teknolojileri Genel Müdürü &Satışın 10 Altın Kuralı” Kitabı Yazarı
 
 
“Ajansımızın ilk satış geliştirme ekibinde etkin bir rol üstlenmiş olan Emrah Altuntecim, bizzat sahada edindiği tecrübesini, önce eğitim sektörüne, sonra da yazarlık platformuna taşıdı. Okuduklarımız, inanıyorum ki teorik bilgiler değil, yaşanmış tecrübelerin aktarımı olacak. Bu, herkesin yapabileceği birşey değil.”      
Alp Üstüngör / Inspired Reklam Ajansı Kurucu ve Başkanı
 
 
“Emrah Altuntecim ile şirketimizin yönetim kadrosu icin aldığımız bir eğitimde tanıştık. Altuntecim’in verdiği eğitimler hem çok zevkli ve hem de çok öğretici idi. Bizlerle olan yakın diyaloğu ve empati yetkinliği ile çok yüksek katılımlı, verimli ve faydalı eğitimler aldık.”
Sitare Sezgin/ Boyner & Back Up Genel Müdürü 
 
 
“Emrah Altuntecim gelişmeyi ve geliştirmeyi seven bir profesyonel olarak bilgiyi paylaşmayı her zaman ön planda tuttu. Yeni kitabı da bu yönde atılmış başarılı adımlardan biridir.”
Nurdan Gülay/TMI Türkiye Genel Müdür Yardımcısı
 
 
“Emrah Altuntecim, satışın özü olan iyi ahlak, yardım etme ve çok çalışmayı yalnızca öğütlemeyen aynı zamanda kendi hayatında da yaşayan çok başarılı bir eğitmendir. Kendisi ile yollarımızın kesişmiş olmasından mutluluk duyuyorum ve eminim ki daha iyi olmak isteyen satıcılar için öğütleri gerçekten yol gösterici olacaktır.”  
Kürşat Tuncel/ Satış Küpü Sales & Marketing Solutions Yönetim Kurulu Başkanı &Eğitimci ve Yazar
 
 
“Emrah Altuntecim hayatına girdiği insana olumlu ve önemli miktarda katkı yapmayı sanki kendine iş edinmiş. Onunla aynı ortamda bulununca ister istemez vizyonunuzda önemli değişiklikler oluyor. Yeni sorular kafanızda yer edinmeye başlıyor. Hayatımda yer aldığın için teşekkür ederim Emrah Altuntecim!”        
Haşmet Fevzi Çakmak/ ASQ Genel Müdürü/Yönetim Danışmanları Derneği Eski Başkanı
 
 
“Emrah Altuntecim yaşama dair sahip olduğu bütünsel ve bilgelik dolu deneyim ve birikimleri ve satış konusundaki kitabıyla çok hızlı değişen günümüz dünyasında bu gelişmeleri vizyoner bir bakış açısıyla değerlendirerek etkin ve uygulanabilir çözümler sunuyor.”
Kemal Yaşar Şahin/AGENA Gelişim ve Danışmanlık Merkezi-Bireysel Gelişim Koçu &Eğitmen