Özhan Atalay – Söyleşiler

Mart 18, 2019 12:53 pm Published by

www.gittibu.com kurucusu Ortağı Özhan Atalay ile ikinci elde değer kazanan ürün satışları

Hakan Ömer Gider’in hazırlayıp sunduğu “Etekteki Taşlar” programının bu seferki konuğu, Öğretim Görevlisi, yazar ve eğitmen olup, ayni zamanda gittibu.com kurucusu ve CEO’su Ortağı Özhan ATALAY oldu.

Genel olarak ev ve iş yerlerinde atıl hale gelip yer kaplayan ve ekonomik değer ifade edemeyen ürünlerin değer kazanması maksadı ile satıla bilirliği konuları ile başlayan program;
Birinci bölümde; ikinci el satış ihtiyacının nasıl ortaya çıktı konusu irdelendi.
İkinci bölümde; bu konuyla ilgili hukuksal ve vergisel olarak yaşanan sıkıntılar üzerinde duruldu.

Son bölümde de bu anlatılan durumun sürdürülebilir olması için bu tip sitelerin ve platformların nasıl bir tutum içinde olması gerektiğiyle ilgili biraz ufuk turu yapıldı.
Keyifli ve etekteki taşların dökülerek her şeyin konuşulduğu program yeni konu ve konukları ile devam ediyor.

 

    

Bir Yerden Bir yere Götüren Ego – Yaprak Özer

Başarıya methiyeler düzüyoruz… başarısızlık nedir? Pes ettiğimizde uğradığımız final durak… Başarısızlık, henüz gelmemiş bir başarının ayak sesleri mi?… Ayakta kalma yarışmasında final çizgisini görmek isteyenler; maliyetleri kısın, harcamalarda frene basın, müşteri kaçırmayın, memnuniyeti bozmayın, alacak biriktirmeyin, peşin çalışın, iş yapmak için vadeleri açmayın, kurlara dikkat… gideri ve geliri aynı para birimine bağlayın… Eskimolara buzdolabını kim satacak? Başarısızlık bir sonuç mudur? Ne zaman başarısız olunur… Neden konkordato ilan ediyorlar… Neden üçüncü kuşağı geçen Türk firması yok denecek kadar az. Ego denen şey nedir?… Soruların yanıtları Yönetim Danışmanı Özhan Atalay’la söyleşimde; Yaprak Özer web sitemde söyleşimizin deşifresine ulaşabilirsiniz.

www.yaprakozer.com

Yöneticinin Başarısızlık Rehberi – Murat Erdor ile Söyleşi

İş hayatında deneyimler uzun yıllar, harcanan paralar, başarı ve başarısızlıklar sonrasında edinilir. Şanslı olanlar ya vizyon sahibi yöneticileri sayesinde bu deneyimleri hızlıca elde etme şansını yakalar kimisi ise yakın eş dost akrabanın tavsiyeleri ile çok şey öğrenir. Kısacası bu şanslı kişiler öğrenme maliyetini minimize eder ve iş hayatında daha emin adımlarla ilerler. Bu iki kaynağı da olmayanlar ise içlerinden keşke elimizde bir kaynak olsaydı da en azından bazı konularla alakalı biraz bilgimiz, fikrimiz olsaydı derler. İşte Özhan Atalay’ın, yaşanmış olayların yer aldığı kitabı Yöneticinin Başarısızlık Rehberi tam bu kişiler için. İş hayatının başındaysanız sizi bekleyen muhtemel şeyleri, belli bir deneyime geldiyseniz de geçmişin muhasebesini yapabileceğiniz birçok şey göreceksiniz. Çoğu zaman işveren ya da çalışan olarak ben bunu yaşadım diyeceğiniz onlarca hikaye ile karşılaşıp yalnız olmadığınızı hissedeceksiniz. Me Consultancy’nın katkılarıyla düzenlediğimiz bu webinarda Özhan Atalay ile kitaptan yola çıkarak iş hayatında olan biten herşeyi konuştuk ve sizlerden gelen soruları cevaplandırdık.

Categorised in:

This post was written by Özhan ATALAY

Comments are closed here.