Danışmandan 13 Tavsiye

Danışmandan 13 Tavsiye

Sadece bir satış eğitmeni olarak değil ama aynı zamanda da bir danışman olarak sizlerle ekonomik dalgalanmaların arttığı dönemler için bazı tavsiyelerimi paylaşacağım, lütfen bu yazının bir çıktısını alın ve gözle görünür bir yere asın. Ardından acele etmeden sindire sindire okuyun ve en az bir maddeyi bugünden itibaren uygulamaya çalışın. Uyguladıklarınızın yanına mutlaka bir işaret koyun;

 

1. İşinize, ailenize, sevdiklerinize ve değerlerinize sımsıkı sarılın, kıymet bilin.

 

2. İnsanlarla iyi geçinin, kimseyle didişmeyin.

 

3. Sakin ve itidalli olun, ara sıra durun, derin ve tam nefes alın.

 

4. İktisadınıza dikkat edin, harcamalarınızı biraz daha azaltın, israfkâr olmayın. Yurtdışı tatil elzem değildir, gelecek seneye erteleyin gitsin;

mangırınız cebinizde kalsın.

 

5. Kulvarınızda en iyilerden biri olarak kalmaya çalışın, maharetinizi gösterin.

 

6. Alanında en başarılı ve pozitif insanlarla oturup kalkın, onlarla buluşun. Kaybedenler kulübü üyesi gibi karamsar düşünmeyin ve uyuşuk

davranmayın.

 

7. İnsanların hayatını kolaylaştırmayı hedef edinin, daha iyi ve duyarlı insan olmaya çalışın, yardımsever olun, dedikoduyu, insanları suçlamayı, isyankâr tavırları ve gıybeti bırakın. İradeli ve güvenilir bir insan olmak için daha çok ve somut bir şekilde çalışın, manevi dünyanıza dikkat edin.

 

8. Hayallerinizden vazgeçmeyin ama gerçekçi bir akıl filtreniz olsun.

 

9. Duygusal ve tepkisel konuşmamaya, yazmamaya ve davranmamaya dikkat edin. İnsanlar sizin iniş çıkışlarınızla aslında ilgilenmiyorlar, bu umurlarında değil ve güven arıyorlar.

 

10. “Borcu borçla kapatmak” sizi rahatlatmaz ve sonu hüsrandır. Bu işe bir son verin, gerekirse simit, peynir ve çayla bir süre yola devam edebilecek kalenderliği gösterin. Bu dünyanın sonu değildir ve sizi olgunlaştırabilir.

 

11. Halinize şükredin, şükretmek için sahip olduğunuz avantajları ve güzellikleri kendinize daha sık hatırlatın. Gerekirse şükretmeniz gereken herşeyi oturun bir kâğıda yazın, görün, hissedin.

 

12. Hiçbir ekonomik dalgalanmanın kalıcı olmadığını ve bu tip süreçleri bir gelişim aracı olarak kullanabilenlerin ekonomi normale döndüğünde eskisinden daha avantajlı bir durumda olacağını unutmayın.

 

13. En büyük sermayenizin zaman olduğunu artık anlayın! Vaktinizi her saati ile iyi değerlendirin, özellikle gün doğumlarından önceki ilk bir saati israf etmeyin.

 

Bu 13 maddeyi hayatınıza tatbik edin, ferahlayın, hafifleyin ve enerjinizi yenileyin.

Emrah ALTUNTECİM
Emrah ALTUNTECİM Yönetim Danışmanı, İletişim Bilimci , Uluslararası Eğitmen ve Yazar

Comments are closed here.

SON MAKALELER